Nowa kolekcja – THE ELEMENT – Jesień – Zima 2020/21

Tworząc jesienno-zimową kolekcję skupiłam się na kobietach jeszcze bardziej niż dotychczas. Zainspirowana rozmowami z jedną z kobiet, które szczerze podziwiam od bardzo wielu lat, po przeczytaniu jednej z jej ostatnich książek uznałam, że warto podkreślić to, jakie jesteśmy różne.

Stad też tytuł kolekcji „THE ELEMENT”, czyli ŻYWIOŁ. Bo czyż nie można Nas – kobiet do żywiołu przyrównać? I nie chodzi tylko o to, że jedna z Nas jest energiczna, ma ognisty temperament, a druga spokojna i zrównoważona. Każda z Nas ma w sobie te wszystkie cech, które ujawniają się w trakcie naszego życia, budzone różnymi sytuacjami, które Nas dotykają.

Poza tym, jak mówi slogan wymyślony przez Małgorzatę Domagalik, tę właśnie kobietę, która była moją inspiracją przy tworzeniu kolekcji, SIŁA JEST KOBIETĄ.

Kolejnym aspektem, który przyświecał mi przy tworzeniu jesienno-zimowej palety, jak zawsze była dbałość o środowisko. Dlatego też część z projektów powstało w oparciu o włóczki, które pozostały mi po realizacji poprzednich kolekcji. Często łącząc je ze sobą stworzyłam kilka swetrów wchodzących w skład propozycji jesienno-zimowej „THE ELEMENT”. W myśl zasady ZERO WASTE i hołdując postulatom zrównoważonego rozwoju.

Zapraszam do zapoznania się z moją najnowszą kolekcją, w której znajdziecie różne modele wełnianych, robionych ręcznie na drutach swetrów: od tych delikatnych, wykonanych z moheru, po nieco grubsze i bardziej charakterne w swoim wyrazie. Jak dotychczas do ich wykonania użyłam przędz najwyższej jakości: alpaki, wełny merino, kaszmiru.

Uniwersalność każdej z tych rzeczy pozwala na tworzenie przy ich udziale bardziej lub mniej formalnych stylizacji.