Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
o-nas-as

Pasja to nie wszystko

Każda historia ma swój początek, nie inaczej jest z powstaniem mojej marki Aleksandra Suska. Chociaż zabrzmi to banalnie, zrodziła się z wielkiej pasji, ale również z predyspozycji przekazanych mi przez moich przodków: babci, która szydełkiem i na drutach potrafiła wyczarować piękne ubrania, czy serwety oraz dziadka, który był złotnikiem. W swojej opowieści nie mogę pominąć rodziców: taty, świetnego inżyniera konstruktora, o którego precyzji i konsekwencji w działaniu mogłabym napisać książkę i mamy, która potrafiła tygodniami polować na jedną upragnioną rzecz, która zawsze była bardzo przemyślanym zakupem. Mama zawsze analizowała, czy bluzka, którą zamierza kupić będzie pasowała do więcej niż jednej części garderoby z jej szafy i, czy jej jakość rzeczywiście jest najwyższa. Kiedy o tym myślę, to uśmiecham się do siebie, uświadamiając sobie, że mama już wówczas stawiała na garderobę kapsułową. Podsumowując, zamiłowanie do piękna, cierpliwość, dokładność i zdolności manualne, to dary, które otrzymałam w genach od moich przodków. W dzieciństwie moje lalki miały niewątpliwie więcej ubrań niż ja w swojej szafie. Wszystkie szyte przeze mnie ze zdobytych skrawków tkanin. Będąc nastolatką zaczęłam ubierać siebie. Sztuki dziewiarskiej nauczyłam się sama – próbując, ale też ucząc się z dostępnych wówczas książek i czasopism dziewiarskich, które po dziś dzień stoją na półce w moim gabinecie i, do których nadal często zaglądam. Zawsze też miałam potrzebę uczenia się nowych rzeczy, dlatego wkrótce skończyłam kurs szycia na maszynie i przygotowania wykrojów oraz kurs haftu. W dorosłym życiu nadszedł taki moment, w którym zapragnęłam podzielić się swoją wizją piękna i przedstawić ją Wam jako sztukę kobiecego ubioru.

zdj. tymczasowe 2b

Marka ALEKSANDRA SUSKA dzisiaj

Dzisiaj moja marka oferuje kobietom możliwość tworzenia ich własnej interpretacji sztuki kobiecego ubioru, opierając się jednocześnie o zasady mody odpowiedzialnej ekologicznie. Projekty z kolekcji letnich i zimowych można ze sobą łączyć w coraz to inne stylizacje, tworząc własną szafę kapsułową. Najwyższej jakości materiałowe spodnie, świetnie komponują się z dzianinowa górą, podobnie, jak jedwabny top stanowi idealne zestawienie z wełnianym kardiganem. Motto, które przyświeca mi podczas tworzenia każdej nowej kolekcji brzmi: „Patrząc w przyszłość warto ze sobą zabierać wszystko to, co w przeszłości było dobre, wartościowe, ważne i piękne”. W dzisiejszym chaosie marka AS Aleksandra Suska stara się podarować kobietom odrobinę spokoju, poczucia bezpieczeństwa i romantyzmu. Świetnej jakości ubrania dają to poczucie bezpieczeństwa, spokój zapewnią ponadczasowe modele ubrań, które sprawdzą się w każdej sytuacji, a proponowane fasony ubrań, delikatne materiały, czy przędze, z których są one wykonane sprawią, że poczujemy się wyjatkowo kobieco i subtelnie. Marka AS Aleksandra Suska pomaga kobietom, które codziennie budują swoją niezależność, wybierać mądrze na kolejnej płaszczyźnie życia.

zdj. tymczasowe 3b

Misterne tworzenie piękna

Dla mnie proces powstawania produktu jest tak samo ważny, jak on sam, a mając świadomość tego, jak wiele zasobów jest marnotrawionych i, jak duże spustoszenie w środowisku czyni swoją nadprodukcją branża mody, poczyniłam założenia, którym pozostaję wierna. Od początku istnienia marki stawiam na jakość materiałów, ich racjonalne wykorzystanie oraz precyzję wykonania. Ubrania krawieckie szyte są przede wszystkim z końcówek kolekcji tkanin z włoskich manufaktur, specjalizujących się w produkcji materiałów luksusowych. Wiem, że dzięki temu klientki wybierając moje projekty będą miały swój realny udział w maksymalizacji wykorzystania dostępnych zasobów. Konsekwencją szycia z końcówek kolekcji tkanin jest także fakt, że powstają bardzo krótkie serie poszczególnych modeli. Daje to gwarancję ich unikalności. Świetna jakość tkanin i sumienne wykonanie ubrań przekłada się na ich trwałość. Wierzę, że córki, synowe, czy przyjaciółki moich klientek z radością będą kiedyś mogły przejąć ubrania swoich mam, czy koleżanek i cieszyć się ich ponadczasowym pięknem przez kolejne lata. Z kolei ręcznie tworzona przeze mnie dzianina, utkana jest nie tylko z włóczki, ale także z uczucia, które wkładam w każdy centymetr powstającego powolnie rękodzieła.

Sztuka kobiecego ubioru

Umiejętność dokonywania wyborów, z których będziemy dumni także jutro.

Moje kolekcje Skontaktuj się ze mną