Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Spodnie wełniane damskie

Spodnie z wełny

Czy luźne, wygodne spodnie muszą kojarzyć się z mało eleganckim i zmechaconym dresem? Zdecydowanie NIE! Kreatywność i świetny gust polskiej projektantki Aleksandry Suskiej sprawiły, że nawet największe wielbicielki elegancji będą chciały w swojej szafie mieć spodnie wełniane damskie. Luźne, lecz świetnie podkreślające najlepsze atuty kobiecej sylwetki, która w spodniach potrafi prezentować się niezwykle intrygująco.

Jakie spodnie wełniane warto mieć w swojej szafie?

Choć wełnę najczęściej kojarzymy z zimowym swetrem, długim szalem czy ciepłą czapką, materiał ten posiada wiele zalet, które czynią go niezwykle uniwersalnym. Absolutnym hitem i kunsztem elegancji jest zastosowanie tzw. wełny kostiumowej jako materiału na klasyczne spodnie damskie. Cienka, lejąca się tkanina posłużyła projektantce Aleksandrze Suskiej za inspirację do stworzenia garniturowych spodni wełnianych, które prezentują tę tkaninę w zupełnie zaskakujący sposób, tak inny od ubrań, z którymi kojarzymy wełnę owczą.

Dlaczego wełna jest doskonałym materiałem na spodnie?

Wełna od wielu lat z powodzeniem używana jest w projektach biznesowych i bardziej formalnych, będąc materiałem, z którego szyje się garnitury, żakiety i spodnie. Jednym z atutów, które sprawiły, że wełna podbiła świat biznesowej mody, jest to, że tkanina ta nie gniecie się i świetnie prezentuje się nawet po wielu godzinach użytkowania. Co więcej, na wełnianych spodniach nie tworzą się problematyczne wygniecenia na kolanach, co bywa prawdziwą zmorą osób, które dużo czasu spędzają za biurkiem.

Warto wspomnieć, że wełna w bardziej eleganckim wydaniu nie traci swoich termicznych właściwości, a z pozoru cienkie ubrania wykonane z wełny, np. eleganckie spodnie, zaprasowane w kant zapewniają zimą ciepło, jednocześnie tworząc bardzo lekką stylizację. To duży atut dla osób, które często w ciągu dnia przebywają w zmiennych temperaturach, gdzie mogą być narażone na przeciągi.

Z czym łączyć wełniane spodnie damskie?

Męskie garnitury przetarły trop wełnianym spodniom damskim, które są kwintesencją kobiecego stylu w biznesowym wydaniu. Biurowy dress code nie musi jednak ograniczać się do marynarki i eleganckich spodni, gdyż te wykonane z wełny świetnie będą prezentowały się z golfem czy dopasowaną koszulą. Jeśli tylko okoliczność na to pozwala, lejące spodnie wełniane przypominające te od garnituru nie muszą być łączone ze szpilkami — sportowe białe sneakersy dodadzą stylizacji odrobinę luzu i modowego zacięcia.

Spodnie wełniane z kolekcji polskiej projektantki Aleksandry Suskiej to propozycja dla nowoczesnych, pewnych siebie kobiet sukcesu, które lubią bawić się modą, także tą, która musi sprostać biznesowym ramom.