Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Swetry z merynosa

Swetry z merynosa

Słysząc hasło “sweter z merynosa” wiele osób przed oczyma ma niezbyt stylową bluzę outdoorową, która, choć wykazuje najlepsze właściwości termiczne, niewiele ma wspólnego z modą. Jednak kunszt i doświadczenie polskiej projektantki Aleksandry Suskiej całkowicie odczarowały ten rodzaj wełny, tworząc wyjątkowe swetry damskie z wełny merynosa.

Merino, czyli…?

Ubrania merino zawdzięczamy jednej z ras owiec żyjących zwanej merynosem, która najczęściej spotykana jest na terenie Azji i Australii. Choć wełna merino jest raczej cienka, posiada wyjątkowe właściwości termiczne, izolując owce merynosy zarówno od zimna jak i wysokich temperatur. Te cechy z pewnością mają znaczenie w zastosowaniu ich wełny, która szturmem podbiła rynek outdoorowy.

Sweter z merynosa – jaki rodzaj warto mieć w swojej szafie?

Moda także upomniała się o wełnę merino, a projektantka Aleksandra Suska postanowiła zaprojektować swetry damskie z wełny merynosa, tworząc unikalne kolekcje ręcznie robionych kardiganów, golfów czy tunik, a także dając możliwość zamówienia produktów gotowych “od ręki” z linii READY TO WEAR. Wiele modeli od projektantki to uniwersalne kardigany, klasyczne golfy lub kobiece swetry z dekoltem w serek, w zgodzie ze stwierdzeniem LESS IS MORE, projektantka namawia do nieulegania chwilowym trendom, stawiając na wysokiej jakości ubrania, które będą stanowiły świetną bazę do wielowymiarowych stylizacji. Kardigan merino z powodzeniem możesz nosić na elegancką białą koszulę, rezygnując w biurze czy na biznesowym spotkaniu z marynarki.

Sweter z wełny merino – poznaj jego zalety

Zaletą naturalnych dzianin takich jak wełna merino jest to, że nie elektryzuje się, a to, że są ciepłe, wcale nie oznacza, że będziemy się w nich pocić. Wręcz przeciwnie – wyjątkowe termiczne właściwości, które docenili wielbiciele górskich wycieczek, także świetnie sprawdzą się w biurze czy na randce. Szczególnie zimą, gdy często na zmianę przebywamy w chłodnych i zbyt mocno ogrzewanych pomieszczeniach, sweter wykonany ze sztucznego materiału może powodować dyskomfort. Warto wziąć to pod uwagę, kupując sweter, który, choć dużo tańszy, nie będzie służył naszej skórze i poczuciu świeżości. Sweter damski z wełny merynosa docenią także panie, które uwielbiają długie spacery, nie zważając na pogodę i niskie temperatury panujące na zewnątrz. Ubrania merino skutecznie chronią przed chłodem, będąc doskonałą warstwą izolacyjną.

Sweter z wełny merynosa. Co musisz wiedzieć?

Inwestując w dobrej jakości sweter wykonany z naturalnych wełen, upewnij się, że produkt posiada certyfikat oryginalności i koniecznie zapoznaj się z tym jak pielęgnować, prać i dbać o sweter. Pamiętaj, że sweter z merynosa nie lubi zbyt agresywnego prania, wysokich temperatur, suszarek, a najlepiej po wypraniu umieścić go w pozycji poziomej. Ponieważ utrzymanie ubrań merino w czystości i świeżości jest dużo prostsze niż w przypadku innych rodzajów swetrów, warto ograniczyć jego pranie do minimum, co z pewnością wpłynie na jeszcze większą trwałość i przyjemność korzystania ze swetrów wykonanych z wełny merynosa.